Select Page
NexusTruck Shop logotype

Teisiškai reikalaujama, kad jūs kasmet patikrintumėte savo vilkiko ir priekabos pakabos sistemas, tačiau norint važiuoti saugiu ir produktyviu transporto priemonių parku, pakabos patikrinimą reikia atlikti dažniau nei kartą per metus.

„Negalime pervertinti kasdienio patikrinimo prieš kelionę svarbos, kad padėtume išsiaiškinti bet kokius galimus susirūpinimą keliančius klausimus“, – sakė Billas Hicksas, SAF produktų vadovas iš „SAF-Holland“. „Šis patikrinimas padeda nustatyti tokias problemas kaip atsilaisvinusios tvirtinimo detalės ir susidėvėję komponentai. Kuo svarbesnė transporto priemonė, tuo dažniau turėtų būti atliekami patikrinimai. “

Jei vairuotojai ir technikai vizualiai tikrina pakabas, jie turi žinoti, ko ieškoti ir ką reiškia remontas.

Jūsų vilkiko ir priekabos gamintojas bei pakabos dalių tiekėjas yra pirmoji pakabos tikrinimo linija. Pasitarkite su jais dėl tinkamų taisymo procedūrų. Tai patarimas, kurio mes patys laikomės. Štai kodėl mes kreipėmės į daugybę pakabos ekspertų, kad suvestų bendras taisykles, kurios jums patartų atliekant pakabos patikrinimus. Štai ką jie atsakė.

Linginės pakabos

Aišku, linginės pakabos paprastai reikalauja mažiau priežiūros nei su oro pagalvėmis, tačiau manyti, kad tai įranga, kurią sumontuosite ir pamirškite, yra klaida. Įsitikinkite, kad vairuotojai ir technikos specialistai jas prižiūri.

Ko jie turi ieškoti?

„Tvirtinimo detalės ir įvorės yra svarbiausi elementai, kuriuos reikia patikrinti linginėse pakabose“, – sakė „Meritor“ vyresnysis pakabos produktų vadovas Tyleris Bernensas. „Atsilaisvinusios tvirtinimo detalės gali padaryti negrįžtamą žalą. Turi būti periodiškai tikrinami tvirtinimo elementų, ypač sąvaržų, sukimo momentai.“

„Tai pirmas dalykas: patikrinkite sąvaržų, kurios pritvirtina lingės lapų paketą prie ašies, sukimo momentą, – pritarė Chuckas Bodenas, techninės pagalbos specialistas iš „Link Mfg“. “Sąvaržos dažnai laikui bėgant atsilaisvina ir, kai tai įvyksta, leidžia ašiai ir lingei judėti nepriklausomai viena nuo kitos, užuot veikus kaip vieninga sistema. “

„Dauguma gamintojų rekomenduoja pakartotinai patikrinti tvirtinimo elemento sukimo momentą po remonto nuvažiavus 800 kilometrų“, – pridūrė Bernensas. „O nepakeistos įvorės sukels pernelyg didelę apkrovą kitiems komponentams, todėl bus padaryta didesnė žala.“

„Reyco Granning“ tvirtinimo inžinerijos vadovas Adamas Kuikenas, pabrėždamas varžtų sukimo momento svarbą, sakė: „Svarbu patikrinti varžto sukimo momentą, ypač susijusį su užspaudimo grupe ir pasukimo taškais. Pavyzdžiui, užspaudimas tarp lingės ir ašies, – pabrėžė jis, – turi būti patikrintas po 5000 km nuo eksploatacijos pradžios.

Bodenas atkreipė dėmesį į lingės pirštus ir įvores.

„Turi būti periodiškai sutepami pirštai, tikrinamas įvorių susidėvėjimas“, – sakė jis. „Turi būti patikrintos tarpinės ir sąramos, o jei jos yra laisvos, reikia jas pakeisti. Lapų paketai turėtų būti reguliariai tikrinami, ar nėra sulaužytų ar įtrūkusių lapų. Taip pat svarbu, kad lapai būtų tvarkingai sulygiuoti. Jei netinkamai sulygiuosite, kentės centravimo kaištis.“

„Hendrickson“ specialistai pateikė keletą dažnai nepastebimų niuansų:
Amortizatoriai. Ieškokite nesandarių, nešvarių, sulūžusių, praradusių tvirtinimo elementus.
Traukės. Ieškokite įtrūkusių, suirusių įvorių ir pasimetusių tvirtinimo elementų.
Apkabos, jų kaiščiai. Ieškokite įtrūkimų, laisvų judesių ar susidėvėjimo požymių.
Lingių atramos. Ieškokite įtrūkimų ar laisvumo požymių. „Tai reikštų nepakankamą sąvaržos priveržimą“, – pažymėjo jie.

Pneumatinės pakabos

Pateikiamos trys pagrindinės probleminės aptarnavimo vietos:
• Oro pagalvė;
• Oro vožtuvas;
• Amortizatorius.

„Tokie dalykai kaip įvorės yra sąrašo gale“, – sakė Bodenas, pažymėdamas, kad taip gali būti pirmiausia dėl oro pagalvių problemų. Oro pagalvė yra sudaryta iš metalinės plokštės viršuje, guminės pūslės viduryje ir metalinio pado apačioje. Guminė dalis technikų dažnai vadinama oro pagalve. Išorinės gumos vientisumas dažniausiai gali būti pažeistas dėl tiesioginio sąlyčio su pašaliniu daiktu, per didelio mechaninio nuovargio, didelio įtempio ar tiesiog susidėvėjimo.

Štai išsami patikrinimo informacija.

1. Oro pagalvės

„Kadangi oro pagalvėje yra slėgis, įsitikinkite, jog niekas nesitrina į gumą, nes tai galėtų padaryti žalos“, – sako Hicksas iš „SAF-Holland“. Oro pagalvės tarnavimo laikas kinta priklausomai nuo pritaikymo tipo. Paprastai bekelėje susidėvės greičiau nei greitkeliuose. Todėl svarbu, kad oro spyruoklė ir apatinis stūmoklis, naudojant švelnų muilo ir vandens tirpalą, būtų saugojami nuo nešvarumų.

Periodiškai tikrinkite, ar tarp kameros ir stūmoklio bei plokščių neatsirado žvyro ar kitų abrazyvinių šiukšlių. Pašalinę šiukšles, išvengsite elementų dilimo ir priešlaikinio gedimo.“

Visi dideli gumos įtrūkimai ir skilimai bus lengvai pastebimi.

„Kelio šiukšlės, netinkamas važiavimo aukštis ir susidėvėję amortizatoriai gali pažeisti oro pagalves“, – pažymėjo Bernensas iš „Meritor“. „Patikrinkite, ar oro pagalvėse nėra pažeidimų nuo kelio šiukšlių, ar nėra nusitrynimų arba vidinių veržlių įspaudų. Jei oro pagalvė buvo per ilga arba ją buvo pradūrusi vidinė veržlė, tada patikrinkite, ar nustatytas tinkamas transporto priemonė važiavimo aukštis. “

Turite atsižvelgti ir į bendrą gyvavimo ciklą.

„Laikui bėgant guminės dalys gali prarasti elastomerines savybes ir pradėti blogėti“, – teigė Bodenas. „Dėl aukštos temperatūros gumos medžiaga taip pat gali per anksti pasenti. Senesnės oro pagalvės taip pat gali būti tikrinamos dėl oro sąlygų poveikio, taip pat vadinamo sausuoju puviniu, atveju. Tai rodo maži, smulkūs įtrūkimai oro pagalvės paviršiuje.“

2: Oro vožtuvai

Bodenas pažymėjo, kad teršalai, tokie kaip drėgmė ar alyva, patekę į sistemą, yra pagrindinė oro vožtuvo gedimo priežastis.

„Oro sausintuvų naudojimas sistemoje gali padėti sušvelninti drėgmės problemą, ir aš rekomenduočiau tai padaryti, ypač toms transporto priemonėms, kurios dažnai patiria klimato pokyčius“, – sakė Bodenas. „Technikai turėtų atkreipti dėmesį į važiavimo aukštį, jei reikia ieškoti sugedusio vožtuvo. Jei važiavimo aukštis yra per didelis, vožtuvas galbūt netinkamai ištraukia orą iš pagalvės. Jei važiavimo aukštis per mažas, vožtuvas gali nepatiekti oro į pagalvę.“

3: Amortizatoriai

Kalbant apie pakabos amortizatorius, „SAF-Holland’s Hicks“ pabrėžė: „Vizualiai apžiūrėkite amortizatorius bent kartą per savaitę. Vizuali apžiūra leidžia lengvai pamatyti, kada amortizatoriai leidžia. “

„Dėl susidėvėjusių amortizatorių padidės kitų komponentų, įskaitant oro pagalves, susidėvėjimas. Reguliariai juos tikrinkite, kad įsitikintumėte, jog tinkamai atlieka savo funkcijas “, – teigė „Meritor“atstovas Bernensas.

„Būkite atsargūs“, – perspėjo Hiksas. „Apatinė amortizatoriaus dalis gali būti karšta, kai liečiate jį iškart po priekabos atvykimo.“

Produktyvus amortizatoriaus kilometražas skiriasi, tačiau Bodenas pažymėjo, kad jūs turėtumėte juos keisti maždaug kas 160 000 km. Hicks‘as pridūrė, kad amortizatoriai nusidėvės anksčiau nei įprastos oro pagalvės.

4: Įvorės ir kita

Nepamirškite smulkių dalykų, nes jie gali jums pakišti koją.

„Nedelsdami pakeiskite susidėvėjusias įvores, kad nepažeistumėte kitų komponentų“, – teigia Bernensas. „Dėl netinkamo centrinio varžto sukimo momento bus pažeisti gretimi komponentai. Visada įsitikinkite, kad centriniai varžtai yra pritvirtinti pagal gamintojo specifikacijas. “

Hicks‘as pažymėjo, kad tinkama įvorės priežiūra gali skirtis priklausomai nuo taikymo.

„Pavyzdžiui, – sakė jis, – priekinės šarnyro jungties įvorės yra svarbios pakabos gyvavimo laikui. Turi būti užtikrinta pakankama užspaudimo apkrova per įvorę, kad būtų išvengta priešlaikinio įvorės ir/arba įvorės šerdies gedimo. Todėl yra gera praktika pakartotinai paveržti jungtis kiekvieną kartą, kai atliekami įprasti stabdžių sistemos priežiūros darbai arba kas 80 000–160 000 kilometrų. Esant didelėms apkrovoms, kai stabdžiai naudojami dažniau, svarbu dažniau tikrinti ir sukimo momentą.“

Straipsnio autorius Jason Morgan (www.fleetequipmentmag.com)