Select Page
NexusTruck Shop logotype
NexusTruck Voltronas

Kokia jūsų įmonės „vizitinė kortelė“ – svarbiausios datos, skaičiai, komandos nariai?

„Voltronas“ savo veiklą pradėjo 2015 metais, kuomet buvo atidarytas komercinio transporto servisas Belgijoje. 2020 metais buvo atidarytas antrasis sunkvežimių servisas Vilniuje. Šiuo metu „Voltronas“ įmonių grupėje dirba virš 50 darbuotojų. Kiekvieną dieną stengiamės kurti pasitikėjimu grįstus ilgalaikius santykius su klientais, teikti kokybiškas remonto paslaugas, profesionalias technines konsultacijas ir sunkvežimių gedimų sprendimo būdus, siūlyti platų spektrą papildomų paslaugų vairuotojams ir transportui, kad mūsų klientai, įvykus gedimui, galėtų kuo greičiau grįžti į savo krovinių gabenimo maršrutus ir galėtų toliau tęsti savo darbus.

Kodėl priėmėte sprendimą nerti būtent į komercinio transporto verslo vandenis?

Stebint tarptautinę rinką bei ekonomikos augimą, tokie procesai kaip globalus vartojimo didėjimas, laisvas ir didėjantis prekių judėjimas Europos Sąjungos viduje, prekybos apimčių didėjimas tarp Europos ir kitų pasaulio dalių, logistikos įmonių skaičiaus didėjimas, transporto įmonių valdomų auto parkų didėjimas, galų gale Lietuvos transporto įmonių maršrutų paplitimas Vakarų Europoje prisidėjo prie sprendimo atidaryti sunkvežimių remonto servisą Belgijoje ir taip pasinerti į komercinio transporto verslą.

Komercinio transporto verslas yra vienas dinamiškiausių, jautriausių ekonomikos svyravimams su beveik neribotomis augimo galimybėmis ir stipriu tarptautiškumo prieskoniu – noras save išbandyti dirbant tokiomis sąlygomis ir lėmė asmeninį sprendimą nerti į komercinio transporto verslo vandenis.

Ar savo aplinkoje turėjote įkvepiančių pavyzdžių – sėkmės istorijų iš šios srities?

Sėkmingų pavyzdžių artimoje aplinkoje iš komercinio transporto remonto sektoriaus dabar negalėčiau atsiminti. Žinoma, visada kaip labai gerus pavyzdžius, galima paminėti Mercedes Benz ar kitų vilkikų gamintojų verslo struktūras, apimančias naujų vilkikų gamybos, pardavimo, aptarnavimo, detalių tiekimo, klientų aptarnavimo sistemas ir standartus.

Kokie veiksniai – verslo partnerių, prekinių ženklų pasirinkimas, įmonės geografinė padėtis ar pan. – turėjo ir turi didžiausią įtaką jūsų įmonės evoliucijai?

Svarbus yra kiekvienas jūsų išvardintas punktas. Tačiau, jeigu pažiūrėtumėme nuo pradžių, atidarant mūsų pirmąjį servisą, bene svarbiausias aspektas buvo geografinė serviso lokacija. Mūsų servisas Belgijoje įsikūręs adresu Chemin Royal 10, Zone B, Feluy-Seneffe (B-7181), šalia svarbių Belgijos ir visos Vakarų Europos magistralių A7 ir E42. Tai ypač patogu vežėjams, kuomet įvykus kažkokiam gedimui vežėjui nereikia važinėti toli nuo pagrindinių krovinių vežimo maršrutų, o mūsų servisą jis gali surasti vos už kelių kilometrų nuo savo maršrutų ir atlikus remontus vėl greitai grįžti į savo suplanuotą maršrutą.

Partnerių pasirinkimas – kitas svarbus sėkmės ir evoliucijos faktorius. Neįmanoma būtų tapti sėkmingu servisu, jei neturėtumėme patikimų detalių tiekėjų, kurie gali pasiūlyti platų naudojamų detalių asortimentą, nuo pigiausio iki brangiausio segmento, už konkurencingą kainą ir su trumpu pristatymo terminu.
Visgi, labiausiai prie sėkmingos mūsų įmonės evoliucijos prisideda taip vadinami „įmonės griaučiai“ – aiški mūsų įmonės misija ir trumpalaikė bei ilgalaikė strategija, patyręs, kvalifikuotas ir motyvuotas personalas, kur kiekvienas darbuotojas jaučiasi esantis svarbi kompanijos dalis ir žinojimas už ką jis atsakingas, pasitikėjimu ir sąžiningumu pagrįsti ir kasdien puoselėjami santykiai su klientais.

Ir be jokios abejonės, visi anksčiau išvardinti punktai būtų nesvarbūs, jei kiekvieną dieną nesugebėtumėme teikti kokybiškų transporto remonto paslaugų už prieinamą kainą ir iš anksto sutartais terminais.

Kaip apibrėžtumėte savo klientų lūkesčius, prioritetus, vertybes?

Klientai tikisi, kad jų gedimai bus kaip įmanoma greičiau ir operatyviau diagnozuoti ir suremontuoti, už sutartą ir adekvačią kainą bei pagal aukščiausius kokybės standartus. Kiekvieną dieną sunkiai dirbame, kad šie, iš pirmo žvilgsnio, paprasti lūkesčiai būtų patenkinti su kaupu.

Kokie būdai auginti klientų būrį yra patys efektyviausi?

Pirmiausiai, tai nenorėčiau visų mūsų klientų sudėti į žodžių junginį „klientų būrys“. Ar tai būtų kelių sąstatų šeimyninis verslas, ar kelių tūkstančių sąstatų labai stambus verslas, kiekvienas klientas turi savo problemas ir lūkesčius ir mes su kiekvienu iš jų stengiamės surasti asmeninį kontaktą bei įsijausti į jų situaciją.

„Voltrono“ patirtis sako, kad norint sukurti ilgalaikius santykius su klientais svarbu yra absoliučiai viskas: detalių ir remonto darbų kaina, tikslūs remontų laikų normatyvai, galimybė greitai patekti į servisą, komunikacija jau pradėjus remontą ir suradus papildomus gedimus, operatyvus detalių tiekimas, apmokėjimų už remontus atidėjimas, aiški klientų nuolaidų ir lojalumo programa, kliento autoparko ir gedimų istorijos žinojimas, platus papildomų paslaugų spektras (plovykla, svarstyklės, parkingas, degalinė, siuntų spintelės, kavinė – parduotuvė, vairuotojų poilsio zona), platus partnerių tinklas visoje Vakarų Europoje.

Ar iš tiesų visuomet svarbiausia prekių / paslaugų kaina?

Į šį klausimą norėčiau pažvelgti iš dviejų perspektyvų. Waren Buffett yra sakęs, kad „kaina yra tai, kiek mes sumokame, o vertė yra tai, ką mes gauname“. Perfrazuojant, mūsų servisai visuomet stengiasi suteikti tiek ir tokių paslaugų, kad klientas jokių būdu nesijaustų permokėjęs, o netgi atvirkščiai – gavęs žymiai daugiau nei sumokėjo. Vienas to pavyzdžių – labai nedaug servisų Europoje gali pasiūlyti tokį platų remonto paslaugų spektrą, aptarnaujant praktiškai visų gamintojų transportą, bei tokį platų papildomų paslaugų asortimentą, kokius siūlo „Voltronas“.

Kitas papildomos naudos gavimo pavyzdys – Belgijos servise įkurta vairuotojų poilsio zona. Belaukdami remonto pabaigos joje vairuotojai gali nemokamai naudotis kompiuteriu, skeneriu/spausdintuvu, žiūrėti TV, naudotis bevieliu internetu, kavos aparatu, skaityti naujausią spaudą. Taip pat, kiekvieną rytą poilsio zonoje mes pateikiame tik ką iškeptus kruasanus. Klientams ši zona visiškai nieko nekainuoja, tačiau tikimės, kad bent jau patiems vairuotojams yra žymiai maloniau apsilankyti būtent „Voltrono“ servisuose.

Todėl, atsakant į jūsų klausimą, galiu pasakyti, kad kaina, be jokios abejonės, yra vienas svarbiausių serviso pasirinkimo argumentų. Kaip ir serviso lokacija, serviso darbų kokybė, galimybė greitai patekti į servisą.

Kokią vertę gaunate būdami „NexusTruck Shop“ / „NexusTruck“ servisų tinklo dalimi? Kokie didžiausi privalumai ir trūkumai?

Buvimas „NexusTruck“ tinklo dalimi, pirmiausiai, tarp tinklo narių leidžia dalintis gerosiomis praktikomis, inovacijomis, naujais vadybos, klientų aptarnavimo, tiekimo, remonto standartais, o tai padeda tobulėti ir augti visai mūsų organizacijai. Jei klientas į mus kreipiasi su pagalbos prašymu vietoje, kur mes neturime serviso, mes stengiamės pasitelkti kažkurį iš tinklo servisų, esančių arčiausiai ir taip pagelbėti klientui. Be jokios abejonės, buvimo tinklo nariu naudą jaučiame ne tik mes, bet ir mūsų klientai.

Ar esate atsidūrę kebliose situacijose dėl detalių kokybės, tiekimo terminų ar pan. dalykų, ir kaip tas krizes sekėsi suvaldyti?

Tikrai, taip. Pasitaiko tiek kažkokių problemų dėl detalių kokybės, tiek ir dėl tiekimo terminų. Pirmiausiai, mes stengiamės klientą supažindinti su realia situacija nieko nepagražinant ir tuo pačiu paruošti bei pasiūlyti keletą susidariusios situacijos sprendimų scenarijų. Tik skaidri ir atvira komunikacija su klientu užtikrina ilgalaikius ir lojalius santykius. Be to, daugybės metų patirtis rinkoje automatiškai lemia, kad turime ne tik B planą, bet ir C bei D atsarginius planus.

Pastaraisiais metais transporto pasaulis itin sparčiai modernėja, technologijos tampa vis sudėtingesnėmis, daugėja elektronikos ir pan. dalykų. Kaip visa tai veikia serviso įmones?

Be jokios abejonės, technologijų plėtra bei kiti ketvirtosios pramonės revoliucijos aspektai kaip procesų skaitmenizavimas, IoT, didžiųjų duomenų analizės pritaikymas, robotizacija neaplenkia ne tik transporto sektoriaus, bet ir servisų įmonių. „Voltronas“ taip pat stengiasi neatsilikti ir taikyti skaitmeninius sprendimus klientų aptarnavimo, užsakymų apdorojimo, transporto priemonių defektacijų atlikimo, sandėlio apskaitos procesuose. Šie sprendimai leidžia dar greičiau ir operatyviau apdoroti užsakymus, atlikti remontus ir tokiu būdu realizuoti svarbiausią tikslą – taupyti kliento laiką.

Klientai taip pat nuolatos atnaujina savo transporto parką, todėl mes privalome neatsilikti ir žengti koja kojon su naujausiais sunkvežimių technologiniais sprendimais.

Ar auga investicijų poreikis?

Kiek atsiranda augimo ir plėtros poreikis, tiek – ir investicijų poreikis. Turiu omenyje investicijas į naujų padalinių atidarymą, sandėlio didinimą, įrangą, įrankius, darbuotojų mokymus.

Kaip dažnai tenka kelti vadybininkų kvalifikaciją? Kiek sudėtinga/lengva spręsti tokius uždavinius?

Darbuotojų kvalifikacijos kėlimas yra neatsiejama sėkmingo ir tvaraus verslo dalis. Ir džiaugiamės, kad mūsų darbuotojai taip pat supranta, kad profesinis tobulėjimas pirmiausiai yra naudingas jiems patiems. Specialių mokymų dažnumo intervalų nesame nusistatę – organizuojame juos esant poreikiui arba atsiradus tam tikroms naujovėms. Organizuojame ir parenkame mokymus pagal darbuotojų darbo specifiką: vadybininkams – tai aktyvių pardavimų, klientų aptarnavimo, derybų, auto šaltkalviams – įrangos, detalių gamintojų mokymai. Prie šių mokymų organizavimo labai prisideda ir „NexusTruck“.

Ar jūsų manymu tinka automobilių patikimumas, garantijos, eksploatavimo resursas, aptarnavimo intervalai?

Kaip serviso atstovas turbūt turėčiau džiaugtis, jeigu yra daugiau sunkiojo transporto gedimų, tačiau, be jokios abejonės, norisi, kad klientai būtų patenkinti savo transporto patikimumu ir ilgaamžiškumu bei nekeiksnotų per dažnų vizitų į servisą. Savalaikis aptarnavimas, priežiūra, kokybiškos detalės ir kvalifikuotas remontas prisideda prie transporto patikimumo. Visą tai ir siūlome savo servisuose.

Ar jūsų įmonė svarsto galimybes keliauti paskui didžiosiose Europos valstybėse kabotažo paslaugas teikiančias Lietuvos transporto kompanijas ir atidaryti ten filialus ar apskritai migruoti iš gimtinės?

Pati mūsų verslo idėja ir yra būti arčiau Lietuvos vežėjų. Tos idėjos vedini 2015 metais ir atidarėme pirmąjį sunkvežimių servisą Belgijoje, kurios keliais važinėja daugybė Lietuvos logistikos įmonių transporto priemonių. Patogi serviso lokacija, platus remonto darbų ir papildomų paslaugų spektras, palankesnė kainodara lyginant su vietiniais Belgijos ir Prancūzijos vilkikų servisais, aiški ir paprasta komunikacija lietuvių, rusų, anglų kalbomis – yra priežastys dėl ko Lietuvos vežėjai laimi pasirinkę mūsų servisus.

Planuodami plėtrą ir ieškodami naujų taškų servisams, taip pat sekame paskui Lietuvos vežėjų maršrutus.

Kiek apskritai kasdienę Lietuvos detalių prekybos rinką įtakoja Europos Sąjungos politika? Ar sekate ir analizuojate procesus, susijusius su vadinamuoju „mobilumo paketu“?

Mūsų servisai veikia keliose ES valstybėse narėse, todėl automatiškai ES politikos kryptys bei pokyčiai veikia ir mūsų verslą. Nors „mobilumo paketas“ pirmiausiai tiesiogiai liečia logistikos sektorių, mes, kaip sunkvežimių servisų atstovai, esame glaudžiai susiję ir priklausomi nuo šio sektoriaus, todėl taip pat atidžiai stebime situaciją. Vienareikšmišką nuomonę dėl „mobilumo paketo“ sunku susidaryti, tačiau dažnai atrodo, jog vyksta kertinių ir pamatinių Europos Sąjungos principų, kaip laisvo prekių, paslaugų ir protų judėjimo apribojimas, siekiant apsaugoti vietinę rinką, visą tai vadinant kova už ekologiją ir žaliąjį Europos kursą. Tikiuosi, jog šis procesas dar nėra baigtinis ir visos suinteresuotos pusės sugebės argumentuotai pagrįsti ir apginti savo interesus bei priimti mažiausiai priešpriešos keliančius sprendimus.

Kokį pažymį rašytumėte Lietuvos politikams ir valdžios institucijoms (Susisiekimo ministerija, Lietuvos transporto saugos administracija ir pan.), nuo kurių sprendimų priklauso transporto verslo aplinka mūsų šalyje?

Nesinorėtų būti tik kažkokiu teisėju ir vertinti valdžios institucijų ir žmonių darbą. Visgi, žvelgiant iš šono kartais matau pavėluotą reakciją į Lietuvos transportą liečiančius procesus, pasigendu ilgalaikės strategijos, užduočių ir vaidmens pasiskirstymo tarp skirtingų institucijų ir lobistinio darbo ES institucijų koridoriuose. Vertinant šią situaciją puikiai matyti, kad ES mastu taikomas subsidiarumo principas kartais veikia ne visai gerai, kai vietinės valdžios institucijos nesugeba optimaliai išsigryninti savo tikslų bei juos sėkmingai komunikuoti ir ginti platesniu mastu.

Pagal kokį scenarijų jūsų manymu artimiausiais metais vystysis Lietuvos ir Europos transporto (plačiąja prasme – nuo savavaldžių mašinų atsiradimo iki detalių tikimo ir remonto) rinka?

Keletą pastarųjų metų neapleidžia jausmas, jog stovime ant didelių transporto sektoriaus permainų slenksčio. Turiu omenyje savavaldį transportą, elektromobilius. Visgi, įtariu, jog realius pokyčius gatvėse mes pamatysime kelių dešimtmečių bėgyje, nes kai kurie nauji technologiniai sprendimai kol kas neatlaiko kaštų ir naudos testo, jiems nėra paruošta įstatyminė ir teisinė bazė vietiniu ir ES mastu, pakoreguotos kelių eismo taisyklės, nėra paruošta infrastruktūra, be to nereikia pamiršti ir psichologinio faktoriaus, kai pasirenkama likti prie senos, nors ir taršios, technologijos, nei pasirenkant naują ir neišbandytą technologiją. Tačiau aktyvus šios srities mokslininkų darbas, vis didėjantis institucinių ir rizikos kapitalo fondų finansavimas leidžia tikėtis teigiamų rezultatų netolimoje ateityje.

Ką darytumėte jei būtumėte Lietuvos prezidentas, Susisiekimo ministras ar „Linavos“ prezidentas?

„Linavos“ prezidentas turėtų būti atsakingas už Lietuvos vežėjų sektoriaus suvienijimą ir vieningo, aiškaus ir garsaus jo balso, reikalavimų ir problemų skleidimą. Kaip vykdomosios valdžios atstovas, Susisiekimo ministras turėtų būti atsakingas už glaudesnį bendradarbiavimą tarp verslo ir vietinės valdžios bei ES institucijų, greitesnį ir savalaikį įstatymų, susijusių su transporto reglamentavimu, pritaikymą ir jų įgalinimą. Lietuvos prezidentą transporto sektoriaus kontekste matyčiau kaip lobistą, skleidžiantį ir ginantį sektoriaus interesus aukščiausiame ES vadovų lygmenyje, bei kaip moderatorių, sugebantį prie vieno stalo susodinti Lietuvos transporto verslininkus ir Lietuvos valdžios atstovus.

 

Voltronas Sprl (Belgija)  KONTAKTAI >>

UAB Voltronas LT (Lietuva)  KONTAKTAI >>