Select Page
NexusTruck Shop logotype
nexustruck shop jupojostechnika

Kokia jūsų įmonės „vizitinė kortelė“ – svarbiausios datos, skaičiai, komandos nariai?

Svarbiausia, kad beveik 30 metų esame Lietuvos rinkoje ir nuolat einame į priekį. Tapome NexusTruck nariai, esame daugiau žinomi ir pasaulyje. Aš Klaipėdos padalinyje dirbu 14 metų. Priklausomai nuo situacijos kolektyvą sudaro 2-3 darbuotojai.

Kodėl priėmėte sprendimą nerti būtent į komercinio transporto verslo vandenis?

Prieš ateidamas į „Jupojos techniką“ dirbau sunkvežimių servise, o iš čia pirkdavau detales. Vieną dieną pasiūlė eiti į prekybą. Pabandžiau, patiko ir dirbu.

Ar savo aplinkoje turėjote įkvepiančių pavyzdžių – sėkmės istorijų iš šios srities?

Nėra tokių, kad kažkas įstrigę būtų. Mokiniesi iš kolegų, iš kitų filialų kaip jie dirba, pataria ir dirbi.

Kaip apibrėžtumėte savo klientų lūkesčius, prioritetus, vertybes?

Klientas visada nori greito aptarnavimo, geros kainos, kad vietoje turėtumėm detales. Kai paklausi kada reikia, pasako, kad vakar jau reikėjo. Stengiamės, kad klientas būtų patenkintas.

Kokie būdai auginti klientų būrį yra patys efektyviausi?

Svarbiausia bendravimas. Negalima pamiršti klientų – klientų lankymas, komercinių pasiūlymų pateikimas, naujovių pristatymas. Viso to reikia.

Ar iš tiesų visuomet svarbiausia prekių / paslaugų kaina?

Aplinkui yra nemažai konkurentų ir klientas visada klausia, pasitikrina kitur. Jeigu pas tave gera kaina, geras asortimentas, tai jis pas tave ir pirks. Jei tokia pati prekė yra brangesnė, tai atsižvelgia ir į kokybę, ir į aptarnavimą.

Ar esate atsidūrę kebliose situacijose dėl detalių kokybės, tiekimo terminų ar pan. dalykų, ir kaip tas krizes sekėsi suvaldyti?

Taip, visko būna, pasitaiko ir broko. Visada derini taip, kad klientas liktų patenkintas: pildai reklamaciją, tuo pačiu galvoji kaip padėti, jei reikia pritaikai nuolaidą. Kaip sakoma, klientas visada teisus, tad laviruoji: jeigu kažkas neatvažiavo, pavėlavo – vėl derini su klientu, kad klientas liktų patenkintas, kad sugrįžtų pirkti.

Ar dažnai tenka pačiam priimti sprendimus dėl kokybės nesikreipiant į kokybės skyrių?

Ne, nedaug būna broko. Su siuntom būdavo daugiau problemų. Kai iš kur nors kitur reikia atvežti – užsakai detalę, o ryte neatvažiuoja. Bet paskutiniu metu tokių atvejų sumažėjo.

Pastaraisiais metais transporto pasaulis itin sparčiai modernėja, technologijos tampa vis sudėtingesnėmis, daugėja elektronikos ir pan. dalykų. Kaip visa tai veikia Jūsų įmonę?

Visas parkas, technologijos naujinasi, daugiau elektronikos yra, tai ir žiūri kokių naujovių atsivežti, kad klientas būtų patenkintas, kad rastų pas mus atėjęs.

Ar auga investicijų poreikis?


Auga, nes, kaip minėjau, tobulėjant technologijoms, turi stebėti transporto parkus ir reikia atsivežti naujovių, kad patenkintum klientų poreikius. Ir automatiškai investicijos turi būti. Taip pat turi investuoti į žinias, į mokymus, kad tobulėtum.

Ar jūsų įmonė svarstė / svarsto galimybes keliauti paskui didžiosiose Europos valstybėse kabotažo paslaugas teikiančias Lietuvos transporto kompanijas ir atidaryti ten filialus ar apskritai migruoti iš gimtinės?

Įmonė emigruoti tai neemigruotų iš savo gimtinės, bet keliauti į Europos valstybes, aš manau, reikia. Ir tai vyksta, nes jau ir Vokietijoje, ir Belgijoje, ir Latvijoje yra partneriai ir filialai. Be to neapsieisi.

Kiek apskritai kasdienę Lietuvos detalių prekybos rinką įtakoja Europos Sąjungos politika? Ar sekate ir analizuojate procesus, susijusius su vadinamuoju „mobilumo paketu“?

Žinoma, kad sekame ir klausomės, ką klientai planuoja daryti. Su tais mobiliais paketais, jeigu iš tikrųjų taip bus, ir kaip klientai ne tik planuoja, bet ir atidarinėja už Lietuvos ribų savo įmones, perkelia verslą. Kad nereikėtų grįžinėti, kaip bus reikalaujama. Jei iš ten nėra ką vežti, vien dėl to tuščius vilkikus grąžinti į Lietuvą bus didžiuliai nuostoliai.

Kokį pažymį rašytumėte Lietuvos politikams ir valdžios institucijoms (Susisiekimo ministerija, Lietuvos transporto saugos administracija ir pan.), nuo kurių sprendimų priklauso transporto verslo aplinka mūsų šalyje?

Siejant su mobiliu paketu rašyčiau tik 5-etą iš 10, nes tikrai vežėjus „smaugia“, neduoda daugiau jiems laisvės, kad dirbtų ir uždirbtų.

Pagal kokį scenarijų jūsų manymu artimiausiais metais vystysis Lietuvos ir Europos transporto (plačiąja prasme – nuo savavaldžių mašinų atsiradimo iki detalių tikimo ir remonto) rinka?

Jeigu taip toliau bus su tais mobiliais paketais, jeigu mašinos pradės negrįžti, o parkai ten atsidarinėti (jau kiek servisų atsidarė), tai Lietuvos rinkai bus sunku, nes vežėjams Europoje bus lengviau nei čia.

Plačiąja prasme – nuo savavaldžių mašinų atsiradimo iki detalių tikimo ir remonto. Į kurią pusę gali paveikti?

Įdomu, kiek Lietuvoje važiuos tokių mašinų. Jie daugiau Europoje dirbs, o kad po Lietuvą su tokiomis mašinomis greitu metu važinės aš abejoju. Dabartinis transporto parkas Lietuvoje, kur po vietą važinėjasi, senas, dar daug kas važiuoja net su Euro 4, Euro 5 sunkvežimiais. Dar daug laiko turės praeiti kol su tokiomis „elektronikomis“ Lietuvoje pradės važiuoti. Pas mus tokių reikalavimų nėra. Pažiūrėkit į tuos konteinerius, kur čia po vietą važinėja… Kuo daugiau bus tokių senesnių, tuo mums geriau.

Ką darytumėte / siūlytumėte / inicijuotumėte jei būtumėte Lietuvos prezidentas, Susisiekimo ministras, „Linavos“ prezidentas?

Žiūrėčiau kaip labiau Lietuvoje verslą vystyti ir kurti daugiau įstatymų, kad verslas klestėtų, o ne antraip – dabar jie balsuoja taip (turiu omeny mobilųjį paketą), kad verslas traukiasi iš Lietuvos. Manau, daugiau reikia stengtis, kad grįžtų čia dirbti, daugiau žiūrėti Lietuvos interesų.

UAB „Jupojos technika“  KONTAKTAI >>