Select Page
NexusTruck Shop logotype

Automobilių pramonė, kaip ir dauguma technologijų ir telekomunikacijų rinkos sektorių, patiria didelių pokyčių laikotarpį. Šioje srityje aktyviai dirbanti Ispanijos įmonė „Cojali“ pateikia įžvalgas apie tam tikras tendencijas, kurios kitais metais vis labiau pasireikš komercinių transporto priemonių sektoriuje:

• Autonominis vairavimas

Visiškai autonominis vairavimas taps beveik realybe iki 2030 m. Šiandien kai kurios transporto priemonės turi vairuotojo asistento funkcijas (avarinis stabdymas, prisitaikanti greičio palaikymo sistema, išvažiavimo iš kelio juostos aptikimas ir kt.). Tačiau šiais 2020 m. pasirodys jau automatizuotos funkcijos, analizuojančios aplinką, kad būtų galima veikti ir priimti sprendimus, kurių vairuotojas kartais neturi laiko priimti arba jų neišvysto dėl susikaupusios koncentracijos. Nors kelyje jau yra daug veiksmų, kuriuos lengvieji automobiliai gali atlikti patys, vis tiek reikia sustiprinti vairavimą miesto aplinkoje ir užkirsti kelią nenumatytiems įvykiams komercinėse transporto priemonėse. Tačiau kai teisinės ir technologinės kliūtys bus įveiktos, mes tik po kelių

• Susieti automobiliai

Dėl naujų technologijų naudojimo komunikacijos tarp komercinių transporto priemonių iš esmės keičia mūsų supratimą apie mobilumą. Sumanus eismas ir ryšys tarp transporto priemonių paskatino vadinamąsias kooperatines intelektualiojo transporto sistemas, kurios padeda transporto priemonėms keistis ir dalintis tokiais duomenimis kaip kelio būklė, lėtas eismas ar ypatingos oro sąlygos. Plėtojant tokio tipo sistemas, kelių transportas bus saugesnis, sklandesnis, švaresnis ir efektyvesnis.

• Elektrinė ateitis

Elektrinė transporto priemonė jau egzistuoja rinkoje, tai įrodo lengvieji automobiliai, kuriuose tai lengviau įgyvendinti, nes akumuliatoriai yra labiau pritaikyti. Tačiau komercinėse transporto priemonėse, tokiose kaip sunkvežimiai, dar reikia didelių pakeitimų. Kėbulą reikėtų visiškai modifikuoti, kad jame tilptų kitoks nei įprastas variklis. Taip pat reikalingi pakeitimai, kurie turėtų įtakos aušinimo bei stabdžių sistemoms ir elektroniniams komponentams, kurie turėtų būti pritaikyti mažiau teršiantiems, patvaresniems akumuliatoriams su mažesnėmis gamybos sąnaudomis.

• Nulinė emisija

Komercinių elektrinių transporto priemonių atsiradimas reikšmingai prisidės prie triukšmo ir išmetamo CO2 kiekio mažinimo. Be to, vis daugiau bendrovių pasirenka tvarų mobilumą be išmetamųjų teršalų. Dėl šios priežasties jau yra autobusų parkai, kurie nusprendė naudoti gamtines dujas kaip dabartinio teršiančio kuro alternatyvą. Nors tai yra reikšmingas žingsnis į priekį, realūs pokyčiai įvyks įgyvendinant degimo alternatyvas, siūlančias atsinaujinančias dujas, tokias kaip biometanas ar vandenilis, komercinėse transporto priemonėse. Tačiau atrodo, kad ekologiškas vandenilis, pagamintas iš atsinaujinančių energijos šaltinių, artimiausiais metais tapo ekologiškiausiu variantu, įrodančiu, kad yra 100% tvari alternatyva, nors šiuo metu jis yra mažiausiai paplitęs rinkoje.

• ADAS Sistemos

ADAS saugos sistemos yra pažangios pagalbos vairuotojams sistemos (Advanced Driver Assistance Systems), kurios vis dažniau naudojamos automobilių sektoriuje. Nuo 2015 m. pabaigos šios sistemos tapo privalomos naujiems komercinių transporto priemonių modeliams, tačiau tik 2017 m. viduryje septyni pagrindiniai Europos prekių ženklai išleido naujus modelius, kuriuose įrengtos šios sistemos: radarai (objekto aptikimas, įspėjimas apie susidūrimą priekyje, avarinis stabdymas ir prisitaikanti greičio palaikymo sistema) ir kamera (eismo juostos nukrypimo aptikimas). ADAS sistemos dažnai turi būti perstatytos įvykus avarijoms, pakeitus priekinį stiklą, pasikeitus transporto priemonės ar kabinos aukščiui. Todėl viena iš 2020 m. tendencijų yra tai, kad dirbtuvėse būtų vis daugiau ir daugiau ADAS kalibravimo įrangos komercinėms transporto priemonėms, jog būtų užtikrintas saugus važiavimas ir išvengta avarijų.

Parengta pagal „Cojali S.L” informaciją